Deregulacja = Dynamiczna i Sprawiedliwa Polska


Tam gdzie obywatele mają wolny dostęp do zródeł dochodu, rządy są uczciwe, a społeczeństwo wolne i sprawiedliwe. Tam zaś, gdzie rząd tworzy i dzieli przywileje, a obywatele o nie konkurują, rządy są skorumpowane, a społeczeństwo zniewolone i niesprawiedliwe.1. Co to jest deregulacja?
Celem deregulacji, są lepsze regulacje -- a nie zniesienie wszystkich regulacji. Krótka prezentacja w formacie powerpoint odpowiada na pytanie co to jest deregulacja.

2. Dlaczego regulujemy
Zanim zaczniemy deregulować (czyli tworzyć lepsze regulacje niż te które już są) warto się zastanowić po co regulujemy. Krótka prezentacja w formacie powerpoint odpowiada na pytanie dlaczego regulujemy i jakie są słboście regulacji.

3. Krótka historia deregulacji
Kolejna krótka prezentacja w formacie powerpoint, która tym razem przedstawia Polskie regulacja w kontekscie regulacji zagranicznych.

4. Jak deregulować
Trochę teorii nigdy nie zaszkodzi. Dwie zasady i pięć sposobów deregulowania, wyłożone w krótkiej prezentacji (a jakże) w formacie powerpoint.

5. Konkretne propozycje
Pod tym nagłówkiem, będę zbierać wszystkie konkretne propozycje deregulacyjne, które opisałem w prezentowalny sposób.

6. Propozycje wprowadzone w życie
Na razie w ramach deregulowania udało mi się wprowadzi tylko jedno rozwiązanie, mianowicie w polskim porządku prawnym (choć jeszcze nie w praktyce) istnieje już publiczne wysłuchanie.

Mam nadzieję, że w najbliższych latach niniejszy punkt mocno się rozrośnie.


7. Pozostałe drobiazgi
A tu znajdziecie wszystkie drobiazgi, które nie zasługują na miano propozycji deregulacyjnyc, ale mogą być przydante deregulatorom.To tyle na razie. Powodzenia!

Powrót do wirtualnej szuflady tekstów Pawła Dobrowolskiego